Muzeum egipskie w Kairze

Ostatnie w naszym zestawieniu miejsc, jakie powinniśmy odwiedzić przyjeżdżając na wczasy do Egiptu to Muzeum Egipskie w Kairze, które mieści w swoich salach starożytne zabytki znalezione we wszystkich częściach kraju.

tutenhamon

Co zobaczyć w egipskim muzeum?

Dzisiejsze muzeum w Kairze jest miejscem, które przechowuje niezwykłe kolekcje wraz z najsłynniejszym znaleziskiem, jakim jest złota maska Tutanchamona. W muzeum znajdziemy mumie, sarkofagi, różnego rodzaju biżuterie i naczynia oraz wiele innych ciekawych zabytków pochodzących z różnych okresów starożytnego Egiptu. Są one dość dobrze posegregowane przez wybitnych archeologów światowej sławy, dzięki czemu dobrze udało się zachować ich chronologię. W części poświęconej wybitnym badaczom Egiptu możemy podziwiać ich galerię, a wśród nich wspomniane już wcześniej popiersie znanego polskiego archeologa Kazimierza Michałowskiego.

Pracownicy muzeum od lat próbują walczyć o odzyskanie wielu zabytków egipskich wywiezionych przez różne narodowości w okresie XIX i XX w.

Historia i relikty starożytnego Egiptu stanowią ogromne dziedzictwo, któremu należy się prawdziwy szacunek. Dzięki pracom wielu wybitnych naukowców, archeologów i historyków możemy dziś podziwiać to, co udało im się uratować dla nas i kolejnych pokoleń. Aby je wszystkie zwiedzić, zobaczyć, a może i odkryć na nowo nie starczyłoby wielu tygodni. Dlatego wybierając się w wakacyjną podróż do krainy starożytnych faraonów nie ograniczajmy się do wspaniałych skądinąd kurortów i pięknych plaż oblanych słońcem. Tego nie zabraknie nam również w innych kurortach basenu morza Śródziemnego. Dajmy się ponieść niezwykłej przygodzie i odwiedźmy miejsca, takie jak Muzeum Egipskie w Kairze, które swoim ogromem, niezwykłą budową, a przede wszystkim niesamowitą starożytną kolekcją archeologiczną wprawią nas w zachwyt, a my sami spojrzymy dzięki nim w tysiące lat historii człowieka.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz